ТОВ «Гідротерм» лідер у місті Кривий Ріг, яке системно займається питаннями енергозбереження. Організація має ліцензію та займається проектуванням та монтажем систем внутрішнього та зовнішнього водопостачання, водовідведення та опалення. Ми маємо висококваліфікований колектив проектантів, інженерів, постачальників, здатних якісно вирішувати будь-які завдання. Провідні інженери нашої фірми успішно пройшли навчання з енергозбереження та беруть активну участь у розвитку концепції теплопостачання міста. З 2008-2014 року ми успішно встановлювали теплолічильники у багатоквартирні будинки, що дозволило мешканцям заощаджувати значні кошти. Нас знають у місті та довіряють. Менеджери нашої фірми відвідали безліч зборів мешканців щодо встановлення теплолічильників, регуляторів теплоспоживання, де ми пропонували свої послуги.
У цій статті спробуємо відповісти на стандартні питання, прочитавши її, сподіваємось сформувати у Вас певну думку та бачення ситуації з обліку тепла та енергозбереження Вашого об'єкту. Сподіваємося, що все це принесе Вам користь та зиск.
Теплолічильник - не простий лічильний механізм, що віддалено нагадує лічильник води, що складається з витратомірів, що вимірюють кількість води, що надійшло в систему опалення, датчиків температури і теплообчислювача (комп'ютера), який зводить воєдино всі показники і зберігає їх певний час.
Установка теплолічильника додому – це правильне рішення т.к. решта заходів щодо економії на опаленні безглузді без урахування реально спожитого тепла. Звичайно, встановлення приладів обліку сама по собі не дає економії енергії. Вона дозволяє налагодити облік споживання теплоенергії та оплачувати за ту кількість тепла та води, яка фактично спожита, а не за «розрахунком», як це робиться без приладів обліку, що, як правило, вище за фактичне споживання. Аналіз даних щодо використання приладів обліку тепла на опалення та гаряче водопостачання (без здійснення будь-яких робіт з економії енергії) показав, що пред'явлена та оплачувана витрата тепла по житловому будинку перевищує фактичну на 30 – 35 %.
Наведені цифри економії не можуть бути поширені на всіх, вони можуть бути меншими і більшими. Але треба пам'ятати про те, що вкладення в теплолічильник робляться один раз, а економія буде виходити постійно, протягом роботи об'єкта.
Дуже часто до нас звертаються потенційні клієнти з питаннями "- Скільки коштує теплолічильник на трубу діаметром...". Це неправильний підхід. Обладнання вибирається, виходячи з максимальної витрати теплоносія, а не діаметра трубопроводу. Зазвичай до опалювальної будівлі теплоносій підводиться трубопроводом значно більшого діаметру, ніж потрібно. Витрата теплоносія повідомляє постачальник тепла під час видачі технічних умов. Вартість видачі техумов 400 – 600 грн.
Розцінки на повний комплекс послуг із встановлення теплолічильників наведено у таблиці.
Вартість стандартної установки одноканального SKS-3 грн.
9 поверхівка 2 під'їзна діаметр теплолічильника 50 мм. 31-32 000,00
9 поверхівка 4 під'їзна діаметр теплолічильника 80 мм. 43 000,00
5 поверхи (2-5 під'їздів), діаметр теплолічильника 50 мм 30-32 000,00
Ціни наведені для одноканальних теплолічильників. Двоканальні дорожчі приблизно на 10 000,00 грн.
НАША КОМПАНІЯ НЕ БЕРЕ З ВАС ГРОШЕЙ ЗА ТЕПЛОЛІЧИЛЬНИК!!!! СПОЧАТКУ МИ РОБИМО, ПОТІМ ВИ ПЛАТИТЕ!!!
Вартість встановлення двоканальних теплолічильників приблизно на 10 000 вище. Це стосується абонентів Криворізької Теплоцентралі. Чому так? Ці рішення приймаємо не ми.
Стадартна установка передбачає збирання всіх дозвільних документів, отримання техумов, монтаж витратомірів, засувок або кранів, встановлення теплообчислювача, запуск приладу під час подачі тепла, встановлення GSM модуля для автоматичної передачі даних; Додаткові роботи: заміна опалювальних труб, відкачування води з підвалу, дезінфекція. Коротко зупинюся на модулі GSM. Це прилад, який дозволить не спускаючись у підвал відстежувати правильність роботи лічильника, знімати показання для здачі в тепломережу та нарахування оплати, побачити поломку, порив, витік або аварію в системі опалення та швидко повідомити відповідального будинку. Ми ставимо його Вам БЕЗ ГРОШЕЙ!
Який вибрати лічильник тепла?
Фахівці нашої фірми дуже ретельно підійшли до вибору приладу обліку теплової енергії, який пропонуємо до встановлення мешканців Кривого Рогу. Скурпульозно було проаналізовано з десяток можливих варіантів вітчизняного та імпортного виробництва. Нами зроблено свідомий вибір на користь литовського виробника зі світовим ім'ям КАТРА (Ахіs Industries, Литва) – ультразвукові витратоміри та тепловичислювач SKS-3, який успішно зарекомендував себе в Україні та Кривому Розі. У Кривому Розі ці теплолічильники працюють без поломок. Сучасна модель теплолічильника SKS-3, які ми застосовуємо, відповідають усім вимогам тепломережі в Україні та є еталоном якості та надійності для багатьох виробників даної апаратури. Якщо замовник схиляється до встановлення ультразвукового Українського теплолічильника, ми рекомендуємо СВТУ 10/11 фірми СЕМПАЛ (Україна), який має дуже високі показники щодо надійності та якості та точності обліку. Але ці прилади (Семпал) дорожчі приблизно вдвічі. Правда і термін гарантії у них Чотири роки!! У всіх інших РІК...
Крім того, ми пропонуємо теплолічильники ZENER (Німеччина) - гарантія 4 роки та вартістю трохи вище, ніж у SKS-3 та ULTRAHEAT (Німеччина)-гарантія 1 рік, вартістю майже як ZENNER.
Всі ми дорослі люди, і звичайно ж знаємо – встановлювати дешеві прилади обліку тепла середньої якості – собі дорожче, але й переплачувати за «пил в очі» теж не хочеться. До дійсно якісних і точних приладів на сьогодні можна віднести лише ультразвукові та електромагнітні теплолічильники.
За версією продавців ультразвукових лічильників, електромагнітні прилади з часом втрачають точність, оскільки поступово накопичують на внутрішній поверхні своєї вимірювальної ділянки магнетити (дрібні частинки металу), що містяться у нашій забрудненій воді.
У свою чергу, продавці електромагнітних лічильників не забудуть згадати про збій у роботі ультразвуку і не коректну роботу приладу при проходженні сторонніх предметів (бульбашки повітря, завис важких частинок) у воді крізь ультразвуковий витратомір, зниження точності вимірювання ультразвукового лічильника при зміні. відкладення на них і т.д.
Всі ці міркування не більші ніж рекламний трюк і мають підстави за умови відсутності обслуговування приладу. Як правило, фірма, яка встановила прилад комерційного обліку, намагається взяти його на обслуговування. І це не спосіб виманити у Вас кровно зароблені гроші під виглядом обслуговування, а цивілізований, відповідальний підхід до своєї роботи та обов'язків. Можна зрозуміти це на прикладі нового легкового автомобіля – можна експлуатувати його тез ТО, але не довго, або стежити за ним та використовувати його роками. Теплолічильник - це прилад комерційного обліку, що дозволяє кожному з Вас економити пристойну суму і треба зрозуміти, що за це треба платити гроші (набагато менші). ТОВ «Гідротерм» бере на обслуговування усі свої прилади. Вартість обслуговування від 4 до 30 грн/міс з квартири в опалювальний сезон. Платежі нараховуються через Нова Ком.
Ви зробили перший крок – поставили теплолічильник та вже реально відчули економію? Не зупиняйтеся на досягнутому. Продовжуйте модернізувати систему теплоспоживання і Ви сповна оціните реальний дохід від Ваших заходів.
Другий крок – регулювання теплоспоживання. Спочатку приклад. Уявіть собі, що у Вас є електрика в квартирі, і немає вимикача. Світло горить – коли дадуть – вранці, вдень, увечері, вночі. Уявили?
Так ось теплолічильник без регулювання теплоспоживання – це те саме. Можна, звичайно, покластися на «відповідального» і довірити йому регулювання, але всі ми розуміємо, що ентузіазм бігати в підвал і «прикручувати подачу» має бути щедро і регулярно оплачений, від помилок ніхто не застрахований і людський фактор ще ніхто не скасовував. Але є і цивілізований, якісний спосіб регулювання за допомогою спеціальної апаратури, що регулює. Все вже придумано та успішно використовується у всьому світі та Україні в тому числі. Окупність заходів щодо регулювання від 3 до 5 років.
Орієнтовні вартості встановлення такого обладнання та передбачувана економія наведені нижче:
Найменування заходу Орієнтовна вартість Примітка
Обстеження системи опалення 1300 грн.
Балансування системи опалення будинку з матеріалами 5 000 -7 000 грн Розрахунок проводиться індивідуально
Установка системи регулювання тепла Від 35 000-45 000 грн. Економія до 60% на рік
Ще один дуже важливий захід пропонують фахівці фірми «Гідротерм» - утеплення труб у Вашому підвалі та на горищі. Теплоізоляція для труб власного виробництва з базальтового волокна великої щільності (90 кг\м.куб.) у вигляді циліндрів та сегментів.(з можливістю багаторазового демонтажу та монтажу) це правильне рішення з рекордним часом окупності. Врахуйте, Ви платите за опалення підвалу, і ніхто, крім Вас, не зацікавлений утеплюватися!
Фахівцями нашої фірми було здійснено аналіз та розрахунок тепловтрат підвалу багатоповерхового будинку по вул. Кропивницького. Ось його результати:
Труби опалення 2-х під'їзного дев'ятиповерхового будинку з температурою 75 ◦ З діаметром від 57 мм до 76 мм. віддають з 245 метрів трубопроводу при t зовнішнього повітря 0◦С - 0,0214 Гкал/год.
Тепловтрати з 245 метрів неізольованих труб підвалу становитимуть:
0,0214 Гкал \годину *24 години*30 днів = 15,4 Гкал тепла на місяць залишається в підвалі.
Цього року Ви платитимете за 1 Гкал – 320 грн. Опалення дешевшим не буде!
За опалення підвалу будинок заплатить - 15,4 Гкал * 320 грн \ 1 Гкал = 4928 грн. \ міс. * 6 міс. = 29568 грн. за опалювальний сезон.
Утепліть труби по підвалу і витратите 30 000 грн. на рік на щось корисне (ремонт, благоустрій…)
Знайдуться охочі утеплитися дешевше ніж попало – типу скловати URSA щільністю 11 кг.\м.куб. Ми з Вами вже проходили. Це буде самообман.
Хочу донести ще одну думку. При купівлі-продажу квартири у Вашому будинку враховуватиметься все, зокрема стан опалювальної системи. Автоматично вартість Вашої квартири збільшується або зменшується в залежності від експлуатаційних витрат, якості опалення, утеплення труб... Кожна вкладена гривня в модернізацію обернеться в 10 грн вигоди при продажу квартири.
Звісно, щиро шкода людей, які рік у рік відкладають ухвалення рішення про встановлення теплолічильника чи інших важливих заходів щодо енергозбереження, т.к. можна реально підрахувати втрачену економію коштів. Причин кілька: немає лідера та активіста у будинковому комітеті, а на себе не хочеться брати зайву турботу; частина людей не розуміють і не хочуть брати участі в цьому заході, а Я не збираюся робити і їм добре власним коштом; а раптом наш будинок не заощаджуватиме - гроші на вітер; я отримую субсидію, мені й так не дорого; за встановлення теплолічильника треба платити зараз, а економія буде згодом. Усі повинні розуміти, що це спільна справа і це кишеня кожного без винятку.
До речі, про субсидії. При встановленні теплолічильника субсидія та інші пільги зберігаються. Не бійтеся цього. Але є можливість, що будь-коли з якихось причин Вам приберуть субсидію. Або до Вашої квартири в'їдуть Ваші родичі (спадкоємці). І тоді вони вже не користуватимуться жодними пільгами і платитимуть за опалення на повну. І тоді вони скажуть "дякую" Вам, за те, що не поставили свого часу теплолічильник.
Скупий платить двічі.
Ми живемо так, як самі заслуговуємо.
Отримуйте вигоду з нашого досвіду.
Ось зразок Протоколу зборів мешканців (Для клієнтів ДП "Криворізька теплоцентраль" він не потрібен. Списки мешканців з підписами теж. Це вимагає лише КПТС "Криворіжтепломережа").
тел.: 067-522-59-77