У місті N в 20XX році було проведено тендер місцевою владою на теплоізоляцію зовнішніх стін державного закладу. Добрий намір успішно закінчився. Об'єкт отримав "шубу" із сучасного теплоізоляційного матеріалу і всі завмерли в очікуванні дива. Дива під назвою "економія". Скільки становитиме економія на рік 20-40,50%? Виміряти економію нескладно, оскільки на об'єкті встановлено теплолічильник, який фіксує надходження тепла та його кількість, передану будівлі.
Яким же було здивування всіх, коли з'ясувалося практично нульовий ефект від виконаної роботи з термомодернізації будівлі. Перевірили статистику вкотре. Все-таки економія наближається до нуля. Починаємо розбиратися з опитування рядових співробітників, які щодня відвідують цю будівлю. Виявлено дискомфорт та масові скарги від «перетопу». Дуже жарко. Практично всю зиму працювати можна лише з відчиненими вікнами. Що й робилося протягом усього опалювального сезону. Розбираємось далі. Опалення у надлишку. Вимкнути його не можна. Навіть на якийсь час відключити – не можна. Зменшити – не можна. Теплогенеруюча компанія не дозволяє вручну регулювати подачу теплоносія на об'єкті. Це порушує її гідравлічний баланс у системі, може призвести до зупинки руху теплоносія, підвищення тиску в магістральних системах та інші страшні наслідки, за які можна покарати.
За фактом маємо те, що маємо. А хотіли іншого. Що ж зараз робити? Відповідь – регулювання теплоспоживання. Будівлі треба автоматично регулювати споживання тепла. Цей захід коштує значно менше. У рази менше, ніж витрати на утеплення будівлі і ставитись до заходів, що швидко окупаються.
Особливо високий економічний ефект від регулювання споживання тепла, якщо режим опалення має явно виражену періодичність, змінну роботу працівників будівлі. Наприклад, якщо закінчення роботи співробітників о 17.00, то о 17.00 опалення в будівлі переходить на мінімальне теплоспоживання, знижується температура в приміщеннях до 16 оС, а о 6.00 опалення відкривається повністю і до 8.00, коли працівники на робочих місцях, ми маємо комфортну температуру. повітря у приміщеннях. Те саме має відбуватися у вихідні та святкові дні, тоді опалення в будівлі має бути мінімальним. Співробітників немає. Для кого опалювати?
Ця історія, певен, не поодинока, що дуже шкода.
PS: Питання енергозбереження потребує комплексного підходу. Енергоаудитор – сучасна професія, послугами та знаннями якої необхідно вміло користуватися.
Провальне утеплення!?
Поширити
Твітнути
Поширити