Кількість
|
Вартість
|
||
|
Теплоносії володіють особливою фізичною властивістю, що запобігає їх стисненню. Навіть при мінімальному зменшенні об'єму рідини тиск миттєво зростає. Важливо зазначити, що при підвищенні температури від 20 °C до 90 °C вони значно розширюються. Ця особливість теплоносія вимагає введення в опалювальну систему спеціального пристрою для контролю за цим "диханням". Таким пристроєм є розширювальні баки.
Типи розширювальних баків.
Розширювальний бак відкритого типу є баком, який може поповнюватися теплоносієм за необхідності. В такій конструкції не використовується запірна арматура, гумова мембрана та кришка. Зазвичай рідину в систему додають вручну, наприклад, відром. В минулих опалювальних системах відкриті розширювальні баки були популярні, але необхідність у постійному контролі за рівнем рідини, утриманні тиску, складному монтажі системи опалення, низькому тиску і прискореній корозії металу зменшили їх популярність, віддавши перевагу бакам закритого типу.
Розширювальний бак закритого типу встановлюється тоді, коли теплоносій перекачується насосом. Зазвичай розширювальні баки представлені червоного, синього або сірого кольору та оснащені герметичними мембранами з технічної гуми. Червоні баки використовуються в опалювальних системах, сірі можуть застосовуватися для водопостачання, опалення та кондиціонування.
Конструкція закритих розширювальних баків.
Конструкція закритих розширювальних баків полягає в розділенні ємності бака мембраною на дві частини. Мембрана виготовлена у формі балона чи діафрагми. Внутрішня частина гумового балона наповнена інертними газами або повітрям, тоді як інша частина служить для зберігання теплоносія. При підвищенні температури зайвий теплоносій надходить у ємність, що призводить до зростання тиску в повітряному балоні бака і зменшення його об'єму. Це компенсує підвищений тиск у системі. При зниженні температури в системі відбувається протилежний процес.
Мембрани в закритих баках можуть бути змінними (фланцевими) та незмінними. Баки з незмінними мембранами мають нижчу ціну. Мембрана всередині бака жорстко закріплюється по периметру, притискаючи до внутрішньої поверхні. У ємності змінних мембран заповнюється газ. При потраплянні води в бак в системі збільшується тиск. Корпус бака виготовлений з міцної вуглецевої сталі, яка витримує нагрівання середовища до 100 °C. Баки можуть мати робочий тиск 10, 16 або 25 бар, при цьому тиск у повітряній частині бака (між мембраною і стінками корпусу) зазвичай становить 2 бари. Робоча температура не повинна перевищувати 90 °C, але короткочасне нагрівання до 100 °C допускається.
Переваги фланцевих розширювальних баків:
- Допустимий тиск у більшому діапазоні порівняно з баками із незмінною діафрагмою;
- Можливість заміни мембрани у разі її пошкодження;
- Існують вертикальні та горизонтальні моделі, що полегшує процес монтажу;
Який тип розширювального бака вважається більш вигідним?
Порівнюючи експлуатаційні та споживчі властивості різних типів баків, закриті моделі виглядають більш вигідними.
Переваги закритих розширювальних ємностей:
- Зменшення кількості потрібних труб, оскільки баки не обов'язково розміщувати вище за системою;
- Компактні розміри;
- Уникнення випаровування води з системи;
- Зменшення втрат теплової енергії;
- Захист труб та обладнання системи опалення завдяки відсутності повітря;
- Можливість працювати під високим тиском;
- Знижені експлуатаційні витрати системи опалення.
Умови покупки розширювальних баків.
У нашому магазині ви можете придбати розширювальні баки об'ємом від 24 до 2000 літрів та тиском 10-16 бар. Якщо вам потрібні баки більшого об'єму та тиску, ми можемо замовити їх для вас. Максимальний тиск баків може досягати 25 бар. Усі баки, представлені в нашому каталозі, виготовлені на кращих європейських заводах і сертифіковані в Україні за стандартом ISO 9001. Кожен бак обладнаний латунним штуцером для накачування повітря, з діаметрами 1/2, 1, 1 1/2 та 2 дюйма. Як горизонтальні, так і вертикальні моделі мають ніжки для кріплення та установки.