Останнім часом ми багато спілкуємося із представниками ОСББ щодо ізоляції труб центрального опалення. Постійно виникає питання вибору між циліндрами з мінеральної вати і циліндрами з пінополіуритану.
До головних недоліків циліндрів із ППУ ми віднесли б технологічне обмеження виробників. Максимальна товщина утеплювача складає 40 мм. Чи не зустрічали товщину 50,60,70,80 мм. Таких обмежень у циліндрів із мінеральної вати немає. Відповідно до ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання», у не опалюваних технічних приміщеннях для ізоляції труб опалення необхідно застосовувати теплоізоляцію, товщина якої дорівнює діаметру трубопроводу. Тобто. труба діаметром 57 мм має бути ізольована циліндром товщиною 50 мм, труба діаметром 89 мм – товщиною 80 мм. З огляду на вартість опалення такий підхід цілком виправданий. Ізолювання труб опалення має дуже короткий термін окупності - приблизно від 1 року.
Наступний критерій – це питання вашої безпеки. ППУ – горючий матеріал. Мінеральна (кам'яна) вата не горить. Чому там горіти на техповерхі чи у підвалі будинку? - це підхід людей, дуже безтурботних. Ми на своєму досвіді зазнали, що таке пожежа. Після цього вибір між ізоляцією, що горить та отруює повітря токсинами, та ізоляцією, яка не горить, для нас очевидний.
Аргумент на користь ППУ циліндрів про вологонепроникність може стати недоліком. Уявіть, що під циліндром ППУ намокла труба. Волога не випаровується, адже ППУ вологонепроникний. Куди подінеться волога? Правильно, нікуди. Результат – корозія зовнішньої стінки труби. Ви коли-небудь бачили, як сталева труба лахміттям розшаровується? Так це саме той випадок. Мінеральна вата має паропропускні властивості. Тому у разі намокання труби під шаром ізоляції, волога просто випарується, а сам циліндр висохне. Водопоглинання мінеральної вати лише 1,5%. Тому історія про те, що мінеральна вата – це губка, яка вбирає вологу – просто страшилка, яку розповідають виробники інших ізоляційних матеріалів.
До переваг ППУ циліндрів сміливо можна віднести меншу теплопровідність (0,022-0,029 Вт/м*К) порівняно з теплопровідністю мінеральної вати (0,034 – 0,038 Вт/м*К). Одне уточнення: якщо Ви цікавилися процесом виробництва циліндрів ППУ, то Ви розумієте, що залежно від обладнання, вихідного матеріалу, витримування технології (тобто людського фактора), щільність та характеристики окремо взятої партії щоразу можуть дещо відрізнятися від заявлених.
Незаперечна перевага ППУ циліндрів у порівнянні з циліндрами з мінеральної вати – це ціна. ППУ циліндри дешевші.
У цій статті ми постаралися викласти ті міркування, з яких пропонуємо Вам вибирати ізоляцію: безпеку, надійність та ефективність. ТОВ «Гідротерм» виготовляє циліндри для труб з мінеральної вати (базальтового волокна) у м. Кривому Розі. Спеціально для ОСББ ми розробили гнучку цінову політику, т.к. підтримуємо рух ОСББ, готові допомагати та співпрацювати. Наша компанія неодноразово брала участь у програмі державної підтримки енергозбереження для ОСББ, що проводиться через ПАТ Укргазбанк та Ощадбанк. Ми маємо можливості та фахівці для реалізації проектів «під ключ»: від проектування та погодження в Укрінвестекспертизі до робіт з монтажу систем опалення в комплексі з теплоізоляцією.