Закон "Про енергоефективність будівель" ухвалено 23 липня 2017 року. Початок його дії 23 липня 2018 року. Він передбачає обов'язкову енергетичну сертифікацію будівель при зведенні, капітальному ремонті, реконструкції для будівель класу (СС2, СС3). Усі будівлі державної, комунальної власності із площею 250 м.кв у разі проведення термомодернізації таких будівель повинні мати сертифікат. А також будівлі та будови будь-якої форми власності у разі отримання допомоги від держави на проведення термомодернізації.
Визначено перелік, кому сертифікація не є обов'язковою. Це будівлі промислового та сільськогосподарського призначення, об'єкти культурної спадщини, об'єкти енергетики, зв'язку, оборони, склади, культові споруди (церкви, храми), тимчасові споруди, з площею 50 м.кв., індивідуальні будинки, будівлі культурної спадщини. Зазначимо, що індивідуальні будинки, у разі отримання допомоги від держави, зобов'язані надати енергетичний сертифікат.
Що ж являє собою цей документ? Навіщо він потрібний? Скоро напишемо:)..............
Сертифікат може бути вивішений видному місці під час входу у будинок, інакше штраф від 100 до 200 НМДГ . Дія сертифіката 10 років або до закінчення чергової реконструкції, термомодернізації.